close

Ważne:

Ta strona internetowa stosuje pliki cookies. Korzystanie z niej i dalsze przeglądanie zawartych tu treści oznacza akceptację plików cookies.Można zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce.

AKCEPTUJ

TWÓJ LIDER W POLSCE

Innowacje

Coilmulda naczepa kurtynowa / firanka Fliegl 6000kg

Firana coil mulda od Fliegl'a - bezkonkurencyjna

Niska waga naczep ma coraz większe znaczenie dla branży transportowej. Wpływają na to nie tylko restrykcyjne przepisy drogowe obowiązujące przewoźników, ale także nowe normy emisji spalin. Nowoczesne ciągniki są już wyposażane w silniki Euro 6, które poza niską emisją i spalaniem charakteryzują się niestety sporą wagą.
Waga naczepy wraz z windą, ramą cynkową i podnoszoną osią przednią, wynosi ona jedynie 6200 kilogramów! Jeśli zastosujemy alufelgi, zrezygnujemy z podnoszonej osi i koła zapasowego, waga ta spada do zaledwie 6000 kilogramów, co jest już rekordową wartością.

Nowa kurtyna Coil Mulda od Fliegl waży tyle samo, co standardowa naczepa konkurencji. Dla klientów wybór jest więc oczywisty – mogą kupić kurtynę o dużo większych możliwościach transportowych (szczególnie w zakresie lepiej płatnych frachtów) przy zachowaniu takiej samej masy.

Tak niską wagę naczepy udało się uzyskać m.in. dzięki zastosowaniu nowych przykrywek podłogi. Są wykonane w technologii obniżającej ich masę aż o 15% - ważą teraz 24,5 kilograma, co ma niebagatelne znaczenie dla kręgosłupa kierowcy i osób zajmujących się załadunkiem materiału. Dekle są wykonane ze stali, dlatego w odróżnieniu od standardowych rozwiązań konkurencji, mogą po nich jeździć wózki widłowe o masie 5,5 tony.

Kolejną rewolucją, a dla klientów rewelacją, jest fakt, że Fliegl jako jedyny producent na rynku umieszcza słupki blokujące kręgi stalowe w obrzeżach ramy. Dzięki temu przewoźnik może w pełni wykorzystać powierzchnię naczepy. Standardowo bowiem słupki umieszcza się pośrodku wgłębienia. Nowa kurtyna Coil Mulda od Fliegl jest obecnie najbardziej zaawansowanym i uniwersalnym rozwiązaniem tego typu na rynku. Właściwie nie tego typu, bo podobnych rozwiązań próżno szukać w ofercie konkurencji.< Wróć