close

Ważne:

Ta strona internetowa stosuje pliki cookies. Korzystanie z niej i dalsze przeglądanie zawartych tu treści oznacza akceptację plików cookies.Można zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce.

AKCEPTUJ

TWÓJ LIDER W POLSCE

Innowacje

Kurtyna mega Fliegl’a z 3cm szyją to 3m wysokości ładunkowej wewnątrz i całkowita wysokość zewnętrzna: 4m

Fliegl znowu przed konkurencją…. Na targach IAA zaprezentował naczepę kurtynową typu mega z 3cm szyją. Uzyskał 3m wysokości ładunkowej wewnątrz i całkowitą wysokość zewnętrzną: 4m
      

Wymogi międzynarodowego transportu nie należą do łatwych do sprostania przez producentów naczep. Fliegl jednak znalazł skuteczne rozwiązania techniczne pozwalające zmieścić się w wąskich parametrach m.in. dotyczących dozwolonych wysokości. W 1992 roku opatentował model przyczepy niskopodwoziowej DTS 300P z prostą podłogą, gdzie zastosował rozwiązania technologiczne m.in. ze zwężoną szyją. Doskonale sprawdziły się w praktyce w transporcie ciężkich ładunków. Stąd pomysł dostosowania tych rozwiązań do standardowej kurtynowej megi i zastosowania 3cm kompletnie stalowej odpowiednio wzmocnionej szyji.
Na targach IAA zaprezentował taką naczepę z dodatkowymi systemami Quick Lock i Free Load, które czynią ją jeszcze bardziej efektywną i ekonomiczną.
System Quick Lock to centralny zamek plandeki naczepy.
          

Oczywiście jest prosty i łatwy w obsłudze. Drążkiem zamontowanym pod powierzchnią ładunkową kierowca jedną ręką naciąga plandekę na całej długości przy załadunku jak również zwalnia przy rozładunku. Przy wielokrotnym załadunku i rozładunku naczepy w ciągu dnia system ten pozwala skrócić czas postoju naczepy do niezbędnego minimum. Oszczędność czasu przy otwieraniu plandeki to 50% przy zamykaniu 30%.
Free Load - 13,2m wolnej przestrzeni ładunkowej. Fliegl pokazał nowy system pozwalający w kurtynie uzyskać 13,2 m wolnej przestrzeni ładunkowej. Zastosował specjalny portal, na którym montuje się nie tylko plandekę ale i kłonice. Zamontowany jest on przy tylnej kłonicy naczepy. Uzyskanie pełnej przestrzeni ładowania to kilka prostych i łatwych kroków:
1. Zsunięcie plandeki wraz z kłonicami do portalu
2. Uniesienie dachu
3. Zwolnienie blokady portalu
4. Całkowite otwarcie portalu na zewnątrz
Operacje załadunku i rozładunku są znacznie łatwiejsze, bezpieczniejsze, wymagające mniej czasu - szczególnie przy dużych i nieporęcznych towarach.

< Wróć