close

Ważne:

Ta strona internetowa stosuje pliki cookies. Korzystanie z niej i dalsze przeglądanie zawartych tu treści oznacza akceptację plików cookies.Można zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce.

AKCEPTUJ

TWÓJ LIDER W POLSCE

Innowacje

FLIEGL wywrotka do przewozu asfaltu - termos ASPHALTPROFI

Wywrotka do przewozu asfaltu - termos ASPHALTPROFI

Najnowszym patentem Fliegl’a jest wywrotka termos Asphaltprofi do przewozu asfaltu.
W Niemczech wg obowiązujących przepisów do budowy powierzchni asfaltowej powyżej 18m2 – odpowiednikiem jest 3 km drogi- wykonawca musi dostarczać asfalt w „termosach”- pojazdach utrzymujących temperaturę asfaltu pobieranego z wywtórni mas bitumicznych. Pomimo, że przepis ten będzie obowiązywał na wszystkich powierzchniach od 2019 roku, to na Bawarii w 30-40% przetargów inwestorzy wymagają go już w tej chwili choćby ze względu na oszczędności płynące z ograniczenia napraw gwarancyjnych. Ten warunek pojawia się coraz częściej w polskich przetargach. Nic dziwnego bowiem asfalt przewożony w standardowych pojazdach na dużych odległościach traci temperaturę a co za tym idzie swoje najcenniejsze właściwości. Konstruktorzy Fliegl’a opracowali całkiem nowy model wywrotki z izolacją na całej powierzchni muldy, będącą ich najnowszym patentem.

Zastosowany przez Fliegl’a izolator nie poddaje się takim czynnikom jak: wilgoć, nie nasiąka wodą, nie poddaje się wibracjom podczas transportu – nie „zbija się”- dlatego też przez długie lata zachowuje swoje specjalistyczne właściwości „termosu” chroni temperaturę asfaltu na całej powierzchni a pojazd nie zmienia swej wagi. W swej ofercie Fliegl posiada „termosy” o kubaturach: 25m3, 28m3 ramach light i standard.
wywrotka termos FLIEGL
Opatentowany sposób izolacji pozwolił firmie Fliegl osiągnąć najwyższe współczynniki zachowania temperatury asfaltu

< Wróć